Co děláme

Kromě výroby hokejových dresů (od roku 1993), vyrábíme sportovní dresy také pro mnoho dalších sportů. Fotbal, florbal, cyklistiku, basketbal, motokros, volejbal, házenou.

Postup při výběru dresů je jistě jednoduchý, ale možná neuškodí několik rad, jak nejlépe postupovat.

Čím začít? Určitě velmi důležitý je u všech sportovních výrobků výběr materiálů.

U hokejových dresů používáme 3 druhy materiálů – materiál Standard, s dírkami, gramáže 190 g/m– je vhodný pro všechny úrovně soutěží, od Extraligy po “hobby” mužstva, je lehký, vzdušný, je určen pro dresy s celoplošným potiskem, není zcela vhodný pro dresy s našívanými čísly a reklamami, materiály Extra ( gramáž 200 g/m 2 ) a Extra Pro ( gramáž 230 g/m 2 ) jsou bez dírek a liší se jen gramáží. Všechny materiály mají vynikající barevnou “vnímavost” – barvy jsou stálé, materiály se již nesráží a jejich trvanlivost je dlouhá, nezanedbatelnou vlastností je odolnost proti oděru – “spálení”.

Standardní provedení zápasových dresů je s podšitými rukávy ( jemnou síťovinou ), s ventilací v podpaží ( obarvitelná síťovina ) a obyčejným výstřihem tvaru “V”. Varianta střihu – se sedlem nebo bez sedla – je ve stejné ceně.

Za příplatek je :

 • zdvojení sedla
 • proštepování sedla
 • boční síťovina  – používá se jen u dresů na in line
 • jiné druhy výstřihu

Po výběru materiálu je dalším krokem výběr designu – můžete si vybrat celý set – dres, návleky na kalhoty a štulpny, nebo jen jednotlivé části. Na výběr je několik variant z naší nabídky a nebo si můžete navrhnout svůj vlastní design a společně jej dotvoříme do finální podoby. V naší nabídce si můžete v konfigurátoru navrhnout a obarvit dres i s variantou střihu a fontem písma podle Vašich představ ( stejně tak štulpny a návleky na kalhoty ). Potom odešlete Vaši objednávku – poptávku na náš e-mail : objednávka@whitebear.cz s uvedením počtu dresů, označením brankářů ( ti mají vždy širší rukávy než hráči ), označením velikosti dresů pro konkrétní čísla ( takže třeba v sadě 25 ks dresů mohou být třeba 4 různé velikosti ) – pro určení správné velikosti slouží naše tabulka. Pokud na dresy chcete jmenovky, uveďte soupis jmen a čísel dresů, na která mají být natištěna nebo našita. Jmenovky mohou být natištěné přímo na dresy a nebo mohou být našité – nad číslem nebo pod ním, na zadním dílu. Také zhotovujeme jmenovky na suchý zip – hladká část suchého zipu se našívá na dres, ostrá část na jmenovku. Jmenovky jsou ze stejného materiálu jako dresy. Našívané jmenovky mohou být jen rovné, natištěné mohou být i do oblouku.

Pro velmi náročné zákazníky vyrábíme dresy, které mají našívaná čísla, loga, jmenovky – cenu takového dresu nelze stanovit obecně, protože je zde mnoho variant. Cenu takového dresu Vám stanovíme individuelně, když budeme znát všechny informace. Materiálem vhodným pro takové dresy je materiál Extra nebo Extra Pro.

Další méně běžnou variantou dresu je dres se síťovinou v bocích, vhodný je hlavně pro In line nebo hokejbal, zde v kombinaci se základním materiálem Standard – s dírkami.

Objednání návleků na kalhoty a štulpen je stejně jednoduché.  Velikosti viz tabulka.

Na návleky na kalhoty se používají 2 materiály – prvním je materiál už obarvený od výrobce, takže zde jsou barvy dané a nelze je už přizpůsobit barvě dresů – dodáváme 4 barvy : černou, červenou, modrou a bílou, druhým materiálem je velmi podobný materiál, který se ale dá potisknout stejně jako dresy – dodáváme je s lampasem na boku nebo bez něj.

Hokejové štulpny dodáváme ve 3 provedeních :

 1. potištěné stejně jako dresy nebo návleky na kalhoty, z elastického materiálu
 2. pletené – v provedení Standard
 3. pletené – v provedení Extra – dvojnásobná gramáž oproti provedení Standard

Velikosti štulpen viz tabulka

Po ukončení výběru – materiál, design, límeček, font čísel, velikosti, jmenovky – odešlete zakázku-poptávku k nám a my Vám ji obratem zpracujeme do definitivní varianty a pošleme Vám ji zpět v PDF souboru k odsouhlasení. Po Vašem odsouhlasení Vám zakázku vyrobíme a do 10 pracovních dní odešleme Českou poštou na dobírku jako “Balík do ruky”, nebo si ji můžete vyzvednout u nás v Prostějově – platba bude uskutečněna v hotovosti a nebo lze také platbu poslat předem převodním příkazem.

Pro ostatní dresy – výrobky platí prakticky stejná pravidla jako pro výběr hokejových dresů. Materiály pro fotbalové, cyklistické a basketbalové dresy jsou Coolmax ( gramáž 150g/m2 a Speed Micro ( gramáž 130 g/m2 ), liší se svými vlastnostmi a cenou. Coolmax – viz info – je vhodný hlavně pro cyklistiku, ale je vhodný také pro všechny indoorové sporty. Speed Micro je levnější a lehčí, vhodný pro fotbal, florbal, volejbal, basketbal i cyklistiku. Materiálem vhodným pro motokros je hlavně materiál Extra, ale někdy se používá i Speed Micro.

Cyklistické dresy se vyrábí v různých variantách: krátký nebo dlouhý rukáv, různé varianty zipů, různé varianty střihů. Design dresů dle naší nabídky nebo můžete mít svůj vlastní, je také možné na dres umístit Vaše fotografie, možností je opravdu hodně. Cyklistické kalhoty mohou být se šlemi nebo bez, mohou být s potiskem nebo jen jednobarevné – černé, bílé. Vložky dodáváme dámské i pánské ve velmi kvalitním provedení – samozřejmě antibakteriální.

Velikosti viz tabulka

Na fotbalové trenýrky ( ale jsou i pro basketbal a jiné sporty ) používáme hlavně materiál Extra – jako na hokejové dresy. Trenýrky se vyrábí ve 3 provedeních : bez slípů, se slípami a jako oboustranné – v pase je tkanička se 4 x prošitým pruhem látky – viz foto. Délka trenýrek může být dle přání zákazníka prodloužena nebo také zkrácena.

Velikosti trenýrek viz tabulka.

CoolMax

CoolMax je hi-tech tkanina pro sportovní oděvy ze speciální vlákna od firmy Du Pont, které má zvláštní tvar dodávající hotovým oděvům vynikající parametry.

CoolMax udrží tělo v suchu a pohodě i při největším horku a napomáhá tak ke zvyšování výkonosti při sportu (tím, že výrobek z CoolMaxu rychle odvádí pot a udržuje tělo v suchu šetří energii sportovce).

Při testech na odvod potu byly výrobky z CoolMaxu během 30 minut naprosto suché, zatímco výrobky z bavlny obsahovaly ještě více než 50 % vlhkosti.

Vzhledem ke své vynikající prodyšnosti je CoolMax vhodný na trička, dresy, kalhoty, kombinézy, ponožky, spodní prádlo, plavky atd. Najde uplatnění hlavně ve sportech jako je atletika, triathlon, cyklistika, aerobik a dalších.

Výhody výrobků z vlákna CoolMax:

 •  rychlý přenos potu od povrchu těla
 • zvýšená prodyšnot a tím vyšší komfort
 • nízká nasáklivost oděvu
 • výrobky z vláken CoolMax jsou extra měkké a příjemné při nošení
 • výrobky jsou po vyprání velmi rychle suché
 • vlákna CoolMax jsou odolné proti plísním a pachům