Materiály

Všechny materiály, které používáme jsou z polyesteru, protože jen tento materiál lze potiskovat sublimační technologií a zároveň má kvality potřebné pro dnešní vysoké nároky na sportovní výrobky.

Materiály pro hokej – dresy, štulpny návleky na kalhoty

Na hokejové dresy ( ale I pro hokejbal a in line ) se používají 3 materiály. Materiál s dírkami gramáže 190 g/m2 a 2 materiály bez dírek – gramáže 200 a 230 g/m2. Všechny materiály jsou velmi kvalitní – není to tak, že je jeden kvalitnější něž druhý. Všechny mají výbornou “vnímavost” na barvy – barvy jsou jasné a stálé. Materiál s dírkami je vzdušnější a lehčí něž další dva materiály. Všechny materiály mají vysokou odolnost proti spálení oděrem ( např. o plexisklo ) a také mají minimální srážlivost a zároveň ale potřebnou pružnost a elastičnost.

Materiál na hokejové štulpny s potiskem má ještě vyšší gramáž cca 300 g/m2,  má také mnohem vyšší elasticitu

Materiálem na klasické štulpny je pletenina, která se vyrábí ve dvou gramážích

Materiálem na hokejové návleky je polyester s pogumovanou úpravou, má vynikající vlastnosti proti oděru a lze jej potiskovat stejně jako hokejové dresy

 

Materiály pro fotbal, dresy a trenýrky

Pro výrobu fotbalových dresů používáme 2 materiály Micro speed a Coolmax.

Micro Speed je materiál gramáže 135 g/m2 vhodný nejen pro fotbal, ale i pro cyklistiku, má velmi podobné vlastnosti jako Cool Max, je však o něco lehčí. 

CoolMax je hi-tech tkanina pro sportovní oděvy ze speciální vlákna od firmy Du Pont, které má zvláštní tvar dodávající hotovým oděvům vynikající parametry. My používáme materiál gramáže 150 g/m2.

CoolMax udrží tělo v suchu a pohodě i při největším horku a napomáhá tak ke zvyšování výkonnosti při sportu (tím, že výrobek z CoolMaxu rychle odvádí pot a udržuje tělo v suchu šetří energii sportovce).
Při testech na odvod potu byly výrobky z CoolMaxu během 30 minut naprosto suché, zatímco výrobky z bavlny obsahovaly ještě více než 50 % vlhkosti.
Vzhledem ke své vynikající prodyšnosti je CoolMax vhodný na trička, dresy, kalhoty, kombinézy, ponožky, spodní prádlo, plavky atd. Najde uplatnění hlavně ve sportech jako je atletika, triathlon, cyklistika, aerobik a dalších.

Výhody výrobků z vlákna CoolMax:

– rychlý přenos potu od povrchu těla
– zvýšená prodyšnot a tím vyšší komfort
– nízká nasáklivost oděvu
– výrobky z vláken CoolMax jsou extra měkké a příjemné při nošení
– výrobky jsou po vyprání velmi rychle suché
– vlákna CoolMax jsou odolné proti plísním a pachům

 

 

Trenýrky jsou vyráběny ze dvou materiálů, Micro Speed a nebo ze stejného materiálu jako jsou hokejové dresy gramáže 200 g/m2 – tento materiál je nejvíce používaný. Pro sálovou kopanou lze používat i Coolmax, ale pro fotbal na travnatých hřištích doporučujeme výhradně hokejový materiál gramáže 200 g/m2.

 

Pro sporty jako je volejbal, basketbal a házená platí prakticky to stejné jako pro fotbal.

 

Materiály pro motokros

Používá se prakticky jen hokejový materiál gramáže 200 g/m2 , protože je pro potřeby motokrosařů ideální – není težký a  přitom je velmi odolný.